Valdymo sistemos pakabinamoms luboms

2018 rugsėjo 6

„Dimeriai“ ir šviesos intensyvumo valdymas. Ar visi šviesos diodai gali būti dimeriuojami, t.y. valdymas jų šviesos intesyvumas. Patys šviesos diodai  – dažniausiai taip. Tuo tarpu LED maitinimo šaltiniai – dažniausiai ne. Šviesos intesyvumo valdymo sistemas suprantantys maitinimo šaltiniai yra brangesnis (ir patvaresni), nei tipiniai LED maitinimo šaltiniai be valdymo. Dažniausiai dėlto, kad pirmuosiuose integruota daugiau apsaugos priemonių ir jie skirti aukštesnės klasės apšvietimo gaminiams.

Auksinė taisyklė: Norint valdymi sistemą įprastiniu ratuku (1-10V sistema) nutieskite bent vieną 4×1,5mmkabelį nuo instaliacinės dėžutės, kur stovės valdymas sienoje, iki vietos, kur stovės maitinimo šaltiniai. Šio laido pakaks minimaliam šviesos intensyvumo valdymui įrengti, su sąlyga, kad „nulį“ elektrikas atves iš kito šaltinio.

Visig, jeigu taip nutiko, kad šviesos intensyvumo valdymą nutarėte įsirengti vėliau, nei buvo išvedžiota Jūsų elektros instaliacija, arba, jūs neatliekate elektros instaliacijos rekonstrukcijos, į pagalba jums ateis įvarios RF (radijo bangų) šviesos intesnsyvmo valdymo sistemos. Šios sistemos paprastai turi du būtinus elementus – valdymo elementą „kontrolerį“ statomą prie maitinimo šaltinio ar LED juostos, bei valdiklį – t.y. prietaisą, kuriuo Jūs įvesite savo norimą šviesos intesyvumą. Šių valdiklių formų ir funkcijų yra nemažai – pulteliai, nedidelį mygtukai, paslepiami moduliai po jau įrengta instaliacija ar valdymas per bevielį internetą.

“RGB ir skirtingos spalvos šviesa”.  Retkarčiais gauname klausimų iš klientų norinčių įsirengti taip vadinamas RGB sistemas, kurios leidžia keisti spalvas. Mes dažniausiai rekomenduojame neįsirengti, nes tai atrodo žavu, bet yra nepraktiška ir reikalauja sąlyginai didesnių investicijų, negu analogiškas valdomas galingesnis baltos šviesos apšvietimo projektas.

Visi, jeigu įsitikinote, kad jums toks apšvietimas yra tikslingas – įrengimas primena projektus su šviesos intensyvumo valdymu. Verta paminėti, kad projekto masteliui iššaugus atsiranda problema, kaip privesti šviesas keistis vienodai visame kambaryje (tai ypač aktualu didesnėse pokylių salėse). Tam mes rekomenduojame naudoti specialius valdiklius su sinchronizavimo galimybėmis. Egzistuoja galimybė išplėsti ir tokias sistemas prijungti prie įvairios koncertinės šviesos valdymo technikos, bet tai jau ne šio straipsnio tema.